
Rekrutacja na studia podyplomowe i kurs zakończona!
RYNEK SZTUKI I ANTYKÓW 2016/2017
XI edycja kierunku rozpocznie się w październiku 2016 r.
Kolejna edycja studiów rozpocznie się za rok (od maja 2017 r. zapraszamy do zapisów)!
Program i informacje ogólne - plik do pobrania Pierwsze w Polsce studia podyplomowe o takim profilu realizowane przy współpracy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z ogólnopolską organizacją marszandów sztuki i antyków SAiMP, która absolwentów uhonoruje również własnym dyplomem. Absolwenci naszych studiów, nabędą wiedzę niezbędną dla profesjonalnych uczestników polskiego i międzynarodowego handlu sztuką i antykami, a także pożyteczną dla wszystkich, zamierzających inwestować w dzieła sztuki lub po prostu interesujących się nimi. Osoby o takiej, wiedzy są poszukiwane na rynku pracy przez galerie, antykwariaty, domy aukcyjne, instytucje finansowe i biznesowe tworzące własne kolekcje, czy fundusze, zamierzające inwestować w dzieła sztuki. W charakterze wykładowców zaangażowaliśmy najważniejszych polskich przedstawicieli rynku, więc osoby posiadające wiedzę w praktyce i przekazujące ją w oparciu o własne doświadczenia. Część zajęć odbywać się będzie na terenie galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych, gdzie słuchacze będą mogli bezpośrednio zapoznać się z dziełami sztuki i antykami obecnymi na rynku.
Informujemy, że przed wypełnieniem formularza elektronicznego na stronie uczelni, należy koniecznie skontaktować się ze Specjalistą ds. rekrutacji na studia podyplomowe "Rynek sztuki i antyków" z SAiMP - panią Eweliną Jakóbczyk (
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
, tel.kom.: 792 393 546). Udzieli ona wszelkich informacji na temat rekrutacji, przebiegu zajęć itp.
Zgłoszenia przyjmowane były do końca lipca 2016 r. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, przyjęcia według kolejności zgłoszeń. Limit miejsc od tego roku to 25 osób!!
Autor programu i Kierownik Studiów "Rynek sztuki i antyków": dr Jerzy Huczkowski (e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
, tel.kom.: 607 617 760)
Program:
1. Historia sztuki polskiej XIX i XX w. 2. Historia polskiego kolekcjonerstwa 3. Charakterystyka podstawowych dzieł sztuki obecnych na rynku sztuki współczesnej 4. Kolekcje sztuki polskiej za granicą 5. Techniki graficzne - zajęcia praktyczne w pracowni graficznej 6. Techniki malarskie - wizyty w pracowniach malarskich i ASP 7. Techniki rzeźbiarskie - wizyty w pracowniach rzeźbiarskich 8. Broń i prezentacja wybranych obiektów kolekcjonerskich 9. Rzemiosło artystyczne na rynku sztuki w Polsce - uwarunkowania i specyfika 10. Dawne meble 11. Srebra i metale 12. Dawne szkło użytkowe i artystyczne 13. Tkaniny i dywany 14. Judaica na polskim rynku 15. Międzynarodowy rynek dzieł sztuki. Popyt, podaż i cena dzieł sztuki 16. Międzynarodowy rynek dzieł sztuki. Historia powstania i organizacja 17. Sprzedaż dzieł sztuki na aukcjach w Polsce w 2015 r. 18. Promowanie twórczości początkujących artystów na przykładzie programu opracowanego i wdrożonego przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki 19. Otwarcie i prowadzenie galerii - założenia do business planu 20. Specyfika handlu sztuką w Internecie. 21. Polskie i międzynarodowe organizacje marszandów sztuki oraz pisma poświęcone sztuce 22. Wymagania dotyczące fotografii oferowanej do sprzedaży 23. Polskie prawodawstwo dotyczące handlu sztuką i antykami 24. Polskie i międzynarodowe systemy ochrony dzieł sztuki 25. Reguły prawne i finansowe handlu sztuką w praktyce domu aukcyjnego, galerii i antykwariatu 26. Warsztat antykwariusza 27. Historia rynku sztuki w Polsce na przykładzie Warszawy i Lwowa 28. Konserwacja zabytków - filmowe prezentacje wybranych prac 29. Stare zabawki i inne oryginalne kierunki zainteresowań kolekcjonerskich 30. Wybór i budowa kolekcji 31. Szlachetne techniki fotograficzne na rynku sztuki 32. Wykład autorski: Moje fotografowanie i kariera w USA 33. Handel numizmatami - w antykwariacie i na aukcji 34. Ceramika i porcelana europejska: produkcja i kolekcjonerstwo 35. Prezentacja Galerii Starmach obecnej w Krakowie i na zagranicznych targach sztuki 36. Prezentacja Space Gallery 37. Prezentacja Galerii Artemis 38. Z doświadczeń domu aukcyjnego Rempex 39. Prawo własności intelektualnej w odniesieniu do rynku sztuki i antyków 40. Stara książka, mapy i rękopisy na polskim rynku 41. Psychologia rynku sztuki 42. Fałszerstwa sztuki i zabytków 43. Falsyfikaty na polskim rynku 44. Znaczenie udziału galerii w międzynarodowych targach sztuki dla promocji młodych, polskich artystów 45. Genealogia i heraldyka 46. Portal Artinfo 47. Wykład autorski w Collegium Maius 48. Wykłady autorskie specjalistów z różnych dziedzin sztuki 49. Fotografia kolekcjonerska-możliwości i granice 50. Prezentacja wybranych wystaw Muzeum Narodowego 51. Współczesny dizajn, prezentacja najważniejszych targów dizajnu, aukcji oraz galerii specjalizujących się w sztuce użytkowej 52. Wykład autorski: kolekcjonerstwo i inwestowanie w sztukę 53. Wykłady autorskie specjalistów z różnych dziedzin sztuki 54. Seminarium dyplomowe
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ewentualnych modyfikacji rpogramu.
Przypominamy, że: Pierwsza edycja kierunku rozpoczeła się w marcu 2008 roku. Druga - w październiku 2008 roku. Trzecia i czwarta edycja rozpoczeły się równocześnie w paździeniku 2009 roku. Piąta edycja - w paździeniku 2010 roku. Szósta edycja - w listopadzie 2011 roku. Siódma edycja - w październiku 2012 roku. Ósma edycja - w listopadzie 2013 roku. Dziewiąta edycja - w listopadzie 2014 roku.
Dziesiąta edycja - w październiku 2015 roku.
Procedura zapisu na studia podyplomowe: Instrukcja dotycząca rejestracji elektronicznej - plik do pobrania W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie uczelni: Rekrutacja elektroniczna dostępna jest pod linkiem: http://csp.ka.edu.pl/interface/bin/ Podczas rejestracji elektronicznej należy uzupełnić swoje dane osobowe w elektronicznym arkuszu, wydrukować go, podpisać i wraz z dołączoną kserokopią dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz 2 zdjęciami legitymacyjnymi oraz potwierdzeniem wpłaty wpisowego - wysłać pocztą (lub dostarczyć osobiście) na adres uczelni. Przyjęcia według kolejności zgłoszeń. Opłatę za studia (całość lub pierwszą ratę - w zależności od wyboru) należy uiścić przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Całkowity koszt studiów podyplomowych i kursu wynosi 3800 zł i płatność tą można podzielić na 2 lub 4 równe raty (bez odsetek). Liczba godzin lekcyjnych ogółem: 200 (w ramach 13 zjazdów weekendowych w roku). Wpisowe: 100 zł
Informujemy, że zjazdy odbywają się średnio co dwa tygodnie w weekendy (tzn. w soboty i niedziele) w Krakowie. W sobotę zajęcia rozpoczynają się o godz 12:00 i trwają do godz ok. 19:30, zaś w niedzielę trwają od ok. 9:00 do ok. 16:30. Stowarzyszenie Antykwariuszy i Marszandów Polskich ul. Miodowa 41/12, 31-052 Kraków tel. 12 632 79 96, 792 393 546 e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.antykwariusze.pl
|