Biuletyn SAP nr 102 - 10.2008
    Pisząc w Biuletynie SAP wydrukowanym w wakacyjnym wydaniu Sztuka.pl- Gazeta Antykwaryczna o ostatnim Walnym Zgromadzeniu  CINOA w Paryżu- obwieściłem, że jednym z ważnych postanowień tam podjętych było przyjęcie do organizacji, reprezentujących nowe w naszej antykwarycznej rodzinie trzy kolejne kraje: Hiszpanię, Rosję i Rumunię.

      Ze szczególnym zadowoleniem witałem wstąpienie do CINOA Rosji uważając, że nasze wspólne w Rosji członkowstwo w CINOA utrwala wzajemne kontakty marszandów Polski i Rosji, których narody (jestem, jeśli chodzi o poglądy w tej sprawie ze szkoły Jerzego Giedrojca) wiele łączy. Cieszy mnie, że jak się okazało, taki punkt widzenia podziela również prezydent Confederation of Antiqua & Art. Dealers CIS Russia International Vasily Bychkov czego dowodem było zaproszenie mnie do udziału w otwarciu XXV Russian Antiqua Salon w Moskwie oraz propozycja spotkania z członkami tej organizacji. O rezultatach tej wizyty napiszę w kolejnym biuletynie.
  Donosiłem już Państwu w poprzednim Biuletynie, że ?idąc za ciosem?, zachęceni entuzjastycznym przyjęciem z jakim spotkały się nasze wielokrotnie już wspominane studia podyplomowe Rynek Sztuki i Antyków, będziemy próbować rozpocząć w październiku ich drugą edycję. Powodzenie drugiej edycji okazało się równie wielkie jak poprzedniej. Niestety tym razem nie byliśmy w stanie przyjąć wszystkich chętnych i przy cyfrze przekraczającej 30 osób musieliśmy zastopować i stworzyć listę rezerwową. Na dzień dzisiejszy studia podyplomowe Rynek Sztuki i Antyków maja więc w sumie prawie osiemdziesięciu słuchaczy.
    A może należy pomyśleć o powstaniu nowej uczelni? Nazwę już mamy: Akademia Rynku Sztuki.

Jerzy Huczkowski
Prezes SAP
 

Bezpłatny newsletter

Chcesz otrzymywać informacje związane z naszym stowarzyszeniem?

Ankieta

Czy jesteś za swobodnym wywozem dzieł sztuki z Polski?

Kalendarz

Kwiecień 2021 Maj 2021
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30